Czy Wisła upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu? Klasyfikacja Pro Junior System po 10. kolejce Fortuna 1 Ligi

Mikołaj Biegański<br><br>fot. Wisła Kraków / wisla.krakow.pl<br><br>graf. Bartosz Urban

Kibice krakowskiej Wisły z pewnością marzą, aby ich klub w kolejnym sezonie wrócił na najwyższy poziom rozgrywkowy. Oprócz tego Biała Gwiazda ma realne szanse, aby namieszać w czołówce klasyfikacji Pro Junior System. Czy Wiślakom uda się pogodzić rywalizację na obu frontach?


Spis treści


Podsumowanie

W miniony weekend na pierwszoligowych boiskach rozegrano 10. serię spotkań, a to oznacza, że kluby stanęły przed szansą zdobycia pierwszych punktów w klasyfikacji Pro Junior System. Aby tak się stało zawodnicy o statusie młodzieżowca musieli wystąpić we wszystkich dziesięciu dotąd rozegranych meczach przez co najmniej 450 minut. Ten wymóg zdołało spełnić zaledwie czterech młodych piłkarzy.

Najlepszy wynik udało się wykręcić Tomaszowi Wójtowiczowi, który uzbierał aż 1568 punktów dla Ruchu Chorzów. Na wychowanka postawiono także w GKS-ie Tychy, gdzie Krzysztof Machowski wywindował śląski zespół na drugie miejsce.

Jedynym zawodnikiem, który rozegrał pełne 900 minut jest Mikołaj Biegański z Wisły Kraków. Warte podkreślenia jest także to, że poza 20-letnim bramkarzem szansę występu w zespole Białej Gwiazdy otrzymało już siedmiu innych młodzieżowców.

Ostatnim juniorem, który spełnił minimalne kryteria, był Daniel Dudziński. Zawodnik trafił latem do GKS-u Katowice z Zagłębia Lubin na zasadzie rocznego wypożyczenia. Ze wstępnych obserwacji można wysnuć przypuszczenie, że do walki o premiowane pozycje niebawem włączą się także: Odra Opole, Skra Częstochowa czy Stal Rzeszów.


Statystyki

W trakcie pierwszych 10 kolejek Fortuna 1 Ligi szansę gry otrzymało aż 80 młodzieżowców. Łącznie rozegrali oni 22850 minut.


Młodzieżowcy w poszczególnych klubach po 10 kolejkach Fortuna 1 Ligi

Młodzieżowcy w poszczególnych klubach po 10 kolejkach Fortuna 1 Ligi<br><br>Źródło: Opracowanie własne na podstawie 90minut.pl<br><br>graf. Bartosz Urban


Klasyfikacja klubów pod względem rozegranego czasu przez młodzieżowców
po 10 kolejkach Fortuna 1 Ligi

Klasyfikacja klubów pod względem rozegranego czasu przez młodzieżowców po 10 kolejkach Fortuna 1 Ligi<br><br>Źródło: Opracowanie własne na podstawie ekstrastats.pl<br><br>graf. Bartosz Urban

Najskuteczniejsi młodzieżowcy w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi 2022/23

Zawodnik Klub Gole
Mateusz Kowalczyk ŁKS Łódź
Lucjan Klisiewicz Puszcza Niepołomice
Dawid Tkacz Górnik Łęczna
Dominik Marczuk Stal Rzeszów
Karol Chuchro Apklan Resovia Rzeszów
Kacper Skóra Arka Gdynia
Mateusz Stępień Arka Gdynia
Marcel Błachewicz Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Kacper Karasek Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Łukasz Szramowski Górnik Łęczna
Bartosz Guzdek Odra Opole
Bartosz Bernard Podbeskidzie Bielsko-Biała
Tomasz Wójtowicz Ruch Chorzów
Oskar Krzyżak Skra Częstochowa
Kacper Sadłocha Stal Rzeszów
- Młodzieżowiec
- Wychowanek
- Gole zdobyte
- Gole samobójcze


Metodologia Pro Junior System i pula nagród

W myśl przepisów PZPN w meczach o mistrzostwo Fortuna 1 Ligi kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika młodzieżowego. Młodzieżowcem definiuje się zawodnika posiadającego obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnika młodszego. W sezonie 2022/23 są to juniorzy urodzeni w 2002 roku i młodsi.

Z kolei dodatkowo premiowani są też wychowankowie, którzy są zarejestrowani w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

Zasady punktacji programu Pro Junior System<br><br>fot. PZPN / laczynaspilka.pl


Główne zasady:
Zawodnik musi rozegrać co najmniej 450 minut oraz 10 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej (te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie);
Każdy piłkarz wchodzący na boisko w dodatkowym czasie gry, niezależnie od liczby doliczonych minut, otrzymuje punkty jak za rozegranie jednej minuty regulaminowego czasu;
W sytuacji, gdy miejsce w klasyfikacji końcowej uprawniające do otrzymania nagrody finansowej zajmie klub zdegradowany ze względu na zajęcie miejsca spadkowego po zakończeniu sezonu rozgrywkowego, wartość przysługującej nagrody zostaje pomniejszona o 50%. Pozostałe środki zostaną przekazane Fundacji Piłkarstwa Polskiego na potrzeby realizacji projektów dedykowanych rozwojowi piłkarstwa polskiego;
Do klasyfikacji nie są wliczane mecze barażowe;
Do końcowej klasyfikacji są wliczane wyłącznie oficjalne mecze reprezentacji:
Reprezentacja A - wszystkie oficjalne mecze z pominięciem Ligi Narodów:
Eliminacje do mistrzostw Europy;
Mistrzostwa Europy;
Eliminacje do mistrzostw świata;
Mistrzostwa świata;
Reprezentacja U21 - mecze "o punkty":
Eliminacje do mistrzostw Europy U21;
Mistrzostwa Europy U21;
Reprezentacje młodzieżowe - mecze na turniejach finałowych:
Młodzieżowe mistrzostwa Europy U17 i U19;
Młodzieżowe mistrzostwa świata U17 i U20;
Na mocy uchwały z dnia 24 lipca 2020 r. całkowicie wykluczono drużyny rezerw z udziału w programie;

Łączna pula premii dla najlepszych drużyn Fortuna 1 Ligi wynosi 9 milionów złotych. Dokładny podział nagród wygląda następująco:
1. 1.600.000 zł
2. 1.300.000 zł
3. 1.100.000 zł
4. 800.000 zł
5. 600.000 zł
6. 400.000 zł
7. 200.000 zł

Pozostała kwota 3 milonów zł brutto zostanie rozdzielona pomiędzy wszystkich uczestników rozgrywek Fortuna 1 Ligi w danym sezonie proporcjonalnie do liczby zdobytych punktów w klasyfikacji końcowej.


Klasyfikacja Pro Junior System


Klasyfikacja Pro Junior System po 10. kolejce Fortuna 1 Ligi 2022/23<br><br>Źródło: Opracowanie własne na podstawie 90minut.pl<br><br>graf. Bartosz Urban

Szczegółowa punktacja klubów w programie Pro Junior System

- Młodzieżowiec
- Wychowanek
* - Brak informacji, czy bądź kiedy zawodnik osiągnął status wychowanka


APKLAN RESOVIA RZESZÓW

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Tadeusz Grabowski (2003)
Nikodem Sujecki (2003) - transfer z Pogoni Szczecin
Karol Chuchro (2003)
Marcin Kumorek (2003)
Radosław Bąk (2004)
Łukasz Ostrowski (2004)
Kornel Rębisz (2005)
Kacper Szymkiewicz (2003)
Hubert Karpiński (2003) - transfer z Jagiellonii Białystok
Filip Mikrut (2003)
Sebastian Usarz (2002) - powrót z wypożyczenia do Sokoła Sieniawa
Bartosz Siryk (2002) - powrót z wypożyczenia do Wieczystej Kraków

Utraceni:
Paweł Łakota (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Klaudiusz Krasa (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Bartłomiej Eizenchart (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Marcel Myszka (2003) - wypożyczenie do Lechii Tomaszów Mazowiecki
Kacper Kojder (2003) - wypożyczenie do Sokoła Sieniawa
Daniel Pietraszkiewicz (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza
Jakub Kalaska (2002) - transfer do Wisły Sandomierz
Jakub Drozd (2002) - transfer do JKS-u 1909 Jarosław
Bartłomiej Kiełbasa (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz wypożyczenie do Głogovii Głogów Małopolski

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Karol Chuchro 2003 8 90 0 90 90 90 14 0 90 90 90 644 0 0
Hubert Karpiński 2003 5 0 69 0 0 55 0 45 13 28 0 210 0 0
Łukasz Ostrowski 2004 1 0 21 0 0 0 0 0 0 0 0 21 0 0
Radosław Bąk 2004 4 0 0 0 0 3 90 45 0 0 11 149 0 0

UWAGA: Według portalu Łączy Nas Piłka Karol Chuchro zaczął punktować jako wychowanek od 8. kolejki.


ARKA GDYNIA

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Mateusz Mikulski (2004)
Jerzy Tomal (2003)
Marcel Predenkiewicz (2004)
Jakub Staniszewski (2005)
Kornel Przyborowski (2002)
Mateusz Stępień (2002)
Kacper Skóra (2003)
Wojciech Zieliński (2004)
Filip Gołoś (2004)

Utraceni:
Michał Molenda (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Kasjan Lipkowski (2003) - wypożyczenie do KKS-u Kalisz
Jakub Wilczyński (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz wypożyczenie do KKS-u Kalisz
Olaf Kobacki (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz wypożyczenie do Miedzi Legnica
Mikołaj Łabojko (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz wypożyczenie do Odry Opole

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Kacper Skóra* 2003 2 68 59 0 0 0 0 0 0 0 0 127 0 0
Jerzy Tomal 2003 8 22 0 0 5 45 21 33 45 19 7 197 0 0
Marcel Predenkiewicz 2004 2 60 31 0 0 0 0 0 0 0 0 91 0 0
Mateusz Stępień 2002 8 0 0 60 85 45 69 57 45 83 83 527 0 0
Kornel Przyborowski 2002 1 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0 7 0 0


BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Krystian Bartoszek (2002) - powrót z wypożyczenia do Podlasia Biała Podlaska
Eric Topór (2005) - transfer z AKS-u SMS Łódź
Marcel Błachewicz (2003) - wypożyczenie z Wisły Płock
Bartosz Farbiszewski (2002) - transfer z Escoli Varsovii Warszawa
Filip Jania (2004) - transfer z Wisły Kraków
Łukasz Gajda (2003) - transfer z GKS-u Jastrzębie
Kacper Karasek (2002) - wypożyczenie z Widzewa Łódź

Utraceni:
Tomasz Matuszewski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Daniel Pietraszkiewicz (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Dawid Kocyła (2002) - zakończenie wypożyczenia z Wisły Płock
Bartosz Snopczyński (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Lechii Tomaszów Mazowiecki
Michał Orzechowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Polonii-Stali Świdnica
Kacper Janiak (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Sokoła Kleczew

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Kacper Karasek 2002 6 66 0 0 79 81 78 45 64 0 0 413 0 0
Marcel Błachewicz 2003 8 24 27 0 11 9 12 45 26 90 0 244 0 0
Bartosz Farbiszewski 2002 4 0 63 90 0 0 0 0 0 2 90 245 0 0


CHOJNICZANKA CHOJNICE

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Bartosz Neugebauer (2002) - wypożyczenie z Górnika Zabrze
Sebastian Sobolewski (2005)
Maciej Białczyk (2003) - wypożyczenie z Pogoni Szczecin
Kacper Kasperowicz (2002)
Szymon Zimnicki (2004)
Konrad Formela (2004)
Szymon Stróżyński (2002) - wypożyczenie z Miedzi Legnica
Antoni Prałat (2003) - transfer z Jaroty Jarocin

Utraceni:
Sebastian Szabłowski (2003) - transfer do Sokoła Kleczew
Mateusz Cegiełka (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz wypożyczenie do Znicza Pruszków
Michał Marszałkiewicz (2003) - wypożyczenie do Jaroty Jarocin
Jakub Banach (2003) - wypożyczenie do Cariny Gubin
Sebastian Olszewski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Olimpii Grudziądz
Kamil Broda (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Wisły Kraków
Szymon Emche (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Vinety Wolin
Szymon Lewandowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Unii Wąbrzeźno

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Bartosz Neugebauer 2002 5 90 90 90 90 90 0 0 0 0 0 450 0 0
Kacper Kasperowicz 2002 9 90 90 45 0 11 90 90 90 90 90 686 0 0
Szymon Stróżyński 2002 1 0 0 8 0 0 0 0 0 0 0 8 0 0


CHROBRY GŁOGÓW

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Maksym Iwanowicz (2003)
Natan Malczuk (2003)
Albert Zarówny (2004)
Jakub Cieślicki (2003) - transfer z Lechii Gdańsk
Jakub Górski (2002) - wypożyczenie z Korony Kielce
Dawid Hanc (2002) - transfer z Zagłębia Lubin
Patryk Kusztal (2003) - wypożyczenie z Zagłębia Lubin
Miłosz Jandziak (2002)
Miłosz Jóźwiak (2002)
Jakub Michalczyk (2002)
Eryk Pieczarka (2004)
Wiktor Wawrzyniak (2002)
Bartosz Szafer (2003)

Utraceni:
Hubert Turski (2003) - zakończenie wypożyczenia z Pogoni Szczecin
Dominik Dziąbek (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Świtu Skolwin
Dominik Piła (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Lechii Gdańsk
Adam Antochów (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Piasta Żmigród

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Eryk Pieczarka* 2004 3 5 10 7 0 0 0 0 0 0 0 22 0 0
Patryk Kusztal 2003 9 78 69 28 76 18 36 58 81 0 45 489 0 0
Dawid Hanc 2002 7 12 90 83 29 59 21 0 45 0 0 339 0 0
Miłosz Jóźwiak 2002 3 0 21 7 0 0 0 0 0 1 0 29 0 0
Jakub Górski 2002 7 0 0 0 14 31 69 45 45 90 45 339 0 0


GKS KATOWICE

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Patryk Kukulski (2004)
Patryk Szczuka (2002) - transfer z LKS-u Goczałkowice Zdrój
Norbert Warmuz (2005)
Alan Bród (2004)
Dawid Brzozowski (2003) - transfer z Chełmianki Chełm
Daniel Dudziński (2002) - wypożyczenie z Zagłębie Lubin
Daniel Krasucki (2003) - transfer z RB Leipzig
Kacper Pietrzyk (2004)
Kacper Grzebieluch (2002) - transfer z Cracovii

Utraceni:
Patryk Szwedzik (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Bartosz Wodnicki (2003) - wypożyczenie do MKS-u Lędziny
Kamil Korczak (2003) - wypożyczenie do ROW-u Rybnik
Filip Szymczak (2002) - zakończenie wypożyczenia z Lecha Poznań
Jakub Karbownik (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Garbarni Kraków

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Alan Bród 2004 5 84 67 45 1 0 0 0 0 9 0 206 0 0
Daniel Dudziński 2002 10 6 23 45 90 90 90 90 72 81 45 632 0 632
Dawid Brzozowski 2003 3 0 0 0 0 0 0 7 18 0 45 70 0 0


GKS TYCHY

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Stanisław Czarnogłowski (2003)
Krzysztof Machowski (2003)
Bartosz Zarębski (2003)
Jan Biegański (2002) - wypożyczenie z Lechii Gdańsk
Natan Dzięgielewski (2004)
Dorian Orliński (2004)
Miłosz Pawlusiński (2004)
Michał Ploch (2004)
Artur Sip (2004) - powrót z wypożyczenia do Odry Wodzisław

Utraceni:
Kacper Dana (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Marcin Kozina (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Krystian Wachowiak (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Wisły Kraków
Kacper Janiak (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Krzysztof Machowski 2003 10 90 68 86 66 26 45 90 67 59 90 687 0 1374
Natan Dzięgielewski 2004 5 0 22 4 24 64 45 0 0 0 0 159 0 0
Jan Biegański 2002 3 0 0 0 0 0 0 0 23 90 90 203 0 0
Michał Ploch 2004 1 0 0 0 0 0 0 0 0 23 0 23 0 0


GÓRNIK ŁĘCZNA

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Mikołaj Kiliszek (2005)
Tomasz Woźniak (2002)
Kamil Duda (2004) - powrót z wypożyczenia do Chełmianki Chełm
Jakub Kwiatkowski (2003) - transfer z Legii Warszawa
Patryk Pierzak (2003) - wypożyczenie z Legii Warszawa
Łukasz Szramowski (2002)
Dawid Tkacz (2005)
Szymon Zabłotny (2005)
Mateusz Golba (2003)
Michał Szałachowski (2004)

Utraceni:
Jakub Cielebąk (2002) - transfer do KS-u Drzewce
Marcel Obroślak (2003) - transfer do Orląt Radzyń Podlaski
Igor Belka (2003) - transfer do Sparty Rejowiec Fabryczny
Jakub Nowaczek (2002) - transfer do KP Starogard Gdański
Marcel Wędrychowski (2002) - zakończenie wypożyczenia z Pogoni Szczecin
Kryspin Szcześniak (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Pogoni Szczecin

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Łukasz Szramowski 2002 10 78 60 45 79 19 26 10 26 78 6 427 0 0
Jakub Kwiatkowski 2003 4 12 15 8 0 0 0 0 1 0 0 36 0 0
Patryk Pierzak 2003 9 0 30 45 11 12 11 20 6 12 16 163 0 0
Dawid Tkacz 2005 7 0 0 22 0 19 75 70 84 78 74 422 0 0
Tomasz Woźniak 2002 1 0 0 0 0 90 0 0 0 0 0 90 0 0


ŁKS ŁÓDŹ

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Aleksander Bobek (2004)
Mateusz Kowalczyk (2004)
Jan Kuźma (2003)
Mikołaj Lipień (2003)
Marcel Wszołek (2002)
Kelechukwu Ibe-Torti (2002)
Grzegorz Glapka (2002) - transfer z Pniówka Pawłowice

Utraceni:
Dawid Arndt (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Mateusz Bąkowicz (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Piotr Gryszkiewicz (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Mieszko Lorenc (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Michał Kot (2002) - wypożyczenie do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Marcel Wszołek 2002 4 60 81 45 57 0 0 0 0 0 0 243 0 0
Kelechukwu Ibe-Torti 2002 10 30 25 30 18 62 36 28 55 25 37 346 0 0
Mateusz Kowalczyk 2004 9 21 45 60 90 90 54 62 0 89 90 601 0 0
Jan Kuźma 2003 7 0 9 30 33 80 65 9 35 0 0 261 0 0
Grzegorz Glapka 2002 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 3 0 0


ODRA OPOLE

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Błażej Sapielak (2003)
Maksymilian Tkocz (2002)
Antoni Klimek (2002)
Maksymilian Paszkowski (2004)
Maciej Wróbel (2003)
Bartosz Guzdek (2002) - wypożyczenie z Widzewa Łódź

Utraceni:
Kacper Kaczka (2003) - transfer do LZS-u Piotrówka
Marcel Sługa (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz wypożyczenie do Bałtyku Gdynia
Mateusz Maćkowiak (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia ze Śląska Wrocław

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Błażej Sapielak 2003 3 90 90 90 0 0 0 0 0 0 0 270 0 0
Maksymilian Tkocz 2002 9 36 59 10 0 90 90 90 90 90 76 631 0 0
Antoni Klimek 2002 6 78 90 82 90 0 0 0 0 25 45 410 0 0
Bartosz Guzdek 2002 9 0 20 21 30 73 53 9 26 45 23 300 0 0


PODBESKIDZIE BIESKO-BIAŁA

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Michał Jerke (2006) - transfer z Delty Warszawa
Maksymilian Manikowski (2003) - transfer z Lecha Poznań
Krystian Wieczorek (2002) - powrót z wypożyczenia do MKS-u Kluczbork
Bartosz Bernard (2003) - powrót z wypożyczenia do Drzewiarzu Jasienica
Bartosz Bieroński (2006)
Jakub Bieroński (2003)
Marcel Misztal (2003)
Maksymilian Nowak (2004) - wypożyczenie z Zagłębia Lubin
Michał Willmann (2004)

Utraceni:
Dominik Frelek (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Puszczy Niepołomice
Szymon Mroczko (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Zagłębia II Sosnowiec
Mateusz Lipp (2004) - zakończenie wypożyczenia z Schalke 04
Jakub Wasztyl (2003) - wypożyczenie do ŁKS-u Łagów
Filip Laskowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Legii II Warszawa

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Bartosz Bernard* 2003 7 90 45 22 84 69 58 89 0 0 0 457 0 0
Marcel Misztal 2003 9 0 81 68 6 31 32 1 45 60 71 395 0 0
Jakub Bieroński 2003 3 0 9 0 0 0 0 0 0 30 19 58 0 0
Michał Willmann* 2004 2 0 0 0 0 0 0 0 45 8 0 53 0 0


PUSZCZA NIEPOŁOMICE

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Kewin Komar (2003)
Filip Uryga (2004)
Krzysztof Wróblewski (2002) - powrót z wypożyczenia do Wisły Sandomierz
Piotr Gruszecki (2003)
Jędrzej Strózik (2003)
Adam Kramarz (2002) - transfer z Czarnych Połaniec
Jakub Wójcik (2006) - transfer ze Stali Mielec
Lucjan Klisiewicz (2002) - powrót z wypożyczenia do Watry Białka Podlaska
Kacper Stokłosa (2004)

Utraceni:
Kacper Cichoń (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Karol Płonka (2003) - wypożyczenie do Watry Białka Podlaska
Daniel Wolak (2002) - transfer do Sokoła Sieniawa
Kamil Gałka (2002) - transfer do Wiślanych Jaśkowice

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Kewin Komar 2003 7 90 90 90 90 90 90 33 0 0 0 573 0 0
Lucjan Klisiewicz 2002 9 71 90 28 89 17 90 0 36 66 78 565 0 0
Adam Kramarz 2002 3 0 0 20 0 31 0 0 0 0 1 52 0 0
Krzysztof Wróblewski 2002 4 0 0 0 0 0 0 57 90 90 90 327 0 0


RUCH CHORZÓW

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Tomasz Nowak (2002)
Antoni Franke (2006)
Bartosz Musiolik (2002) - powrót z wypożyczenia do Pniówka Pawłowice
Kacper Bąk (2004)
Krystian Mucha (2004)
Maksymilian Roguła (2003)
Jakub Witek (2002) - wypożyczenie z Wisły Płock
Mateusz Wojtek (2003)
Tomasz Wójtowicz (2003)
Bartłomiej Barański (2006) - transfer z Lecha Poznań

Utraceni:
Mateusz Wacławski (2004) - transfer do Podlesianki
Kamil Chiliński (2003) - zakończenie wypożyczenia z Rakowa Częstochowa
Jakub Siwek (2002) - wypożyczenie do Dramy Zbrosławice
Jakub Malec (2003) - zakończenie wypożyczenia z Lecha Poznań
Jakub Rudek (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz wypożyczenie do Śląska Świętochłowice
Kamil Swikszcz (2002) - transfer do Śląska Świętochłowice
Paweł Żuk (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Barrow

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Tomasz Wójtowicz 2003 10 79 90 90 61 45 90 84 75 81 89 784 0 1568
Jakub Witek 2002 7 11 0 0 29 45 1 29 26 0 34 175 0 0
Bartłomiej Barański 2006 2 0 0 0 0 0 0 6 0 9 0 15 0 0


SANDECJA NOWY SĄCZ

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Miłosz Tysiak (2002)
Jakub Iskra (2002) - transfer ze SPAL
Mateusz Popiela (2004)
Patryk Kapica (2002) - transfer z Chemika Kędzierzyn-Koźle
Igor Maślanka (2006)
Michał Surzyn (2003) - wypożyczenie z Jagiellonii Białystok
Jakub Zych (2002)
Krzysztof Toporkiewicz (2002) - wypożyczenie z Jagiellonii Białystok

Utraceni:
Szymon Tokarz (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Dawid Salamon (2003) - transfer do Barciczanki Barcice
Łukasz Zjawiński (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Lechii Gdańsk
Piotr Bryja (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Lubania Maniowego
Wiktor Żołądź (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Podhala Nowy Targ
Błażej Szczepanek (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia ze Stali Rzeszów

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Patryk Kapica 2002 3 60 32 0 0 3 0 0 0 0 0 95 0 0
Krzysztof Toporkiewicz 2002 9 30 0 55 45 90 90 64 69 90 90 623 0 0
Jakub Iskra 2002 4 0 58 35 0 0 0 0 21 22 0 136 0 0
Igor Maślanka 2006 3 0 0 67 75 69 0 0 0 0 0 211 0 0
Michał Surzyn 2003 1 0 0 0 0 0 0 26 0 0 0 26 0 0


SKRA CZĘSTOCHOWA

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Jakub Hajda (2003) - powrót z wypożyczenia do Unii Rędziny
Oskar Krzyżak (2002) - wypożyczenie z Rakowa Częstochowa
Szymon Michalski (2004) - wypożyczenie ze Śląska Wrocław
Bartosz Baranowicz (2003)
Jan Flak (2002) - wypożyczenie z Górnika Zabrze
Kacper Łukasiak (2003) - wypożyczenie z Pogoni Szczecin
Mateusz Malec (2003)
Jakub Niedzielski (2006)
Jakub Sangowski (2002)
Oskar Krawczyk (2005)
Kamil Lukoszek (2002)

Utraceni:
Bartłomiej Burman (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Jakub Załucki (2003) - transfer do RKS Radomsko
Filip Arak (2003) - transfer do Polonii Warszawa
Mateusz Magdziarz (2003) - transfer do Unii Skierniewice
Adrian Żabik (2003) - transfer do Unii Rędziny
Adrian Cheliński (2003) - transfer do RKS Radomsko
Nikodem Sujecki (2003) - zakończenie wypożyczenia z Pogoni Szczecin
Daniel Błędowski (2002) - transfer do MKS-u Kluczbork
Milan Posmyk (2002) - zakończenie wypożyczenia z Zagłębia Lubin
Maciej Mas (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok
Aleksander Paluszek (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Górnika Zabrze

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Jakub Flak 2002 3 10 0 0 0 0 0 0 0 21 29 60 0 0
Bartosz Baranowicz 2003 9 80 90 66 0 74 45 90 90 89 86 710 0 0
Jakub Sangowski 2002 9 64 0 18 18 8 28 25 23 21 19 224 0 0
Kamil Lukoszek 2002 7 89 87 90 72 82 90 90 0 0 0 600 0 0
Szymon Michalski 2004 6 0 0 10 90 16 45 6 0 0 4 171 0 0
Kacper Łukasiak 2003 4 0 0 0 18 0 0 7 67 14 0 106 0 0
Oskar Krzyżak 2002 2 0 0 0 0 0 0 0 0 90 90 180 0 0


STAL RZESZÓW

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Przemysław Pęksa (2002) - powrót z wypożyczenia do Avii Świdnik
Jakub Raciniewski (2005) - wypożyczenie z Górnika Nowe Miasto Wałbrzych
Bartosz Wierzchowski (2003) - transfer z Wólczanki Wólka Pełkińska
Dominik Marczuk (2003)
Paweł Ofiara (2004)
Kacper Paśko (2004)
Miłosz Kaczor (2004)
Igor Ławrynowicz (2003)
Michał Opalski (2004)
Benedykt Piotrowski (2005)
Franciszek Polowiec (2003)
Kacper Sadłocha (2002) - transfer ze Stali Mielec
Kacper Paśko (2004)
Jakub Lorek (2003) - powrót z wypożyczenia do Wólczanki Wólka Pełkińska
Bartosz Markiewicz (2003) - powrót z wypożyczenia do JKS-u Jarosław
Daniel Pawłowski (2002) - powrót z wypożyczenia do Wólczanki Wólka Pełkińska

Utraceni:
Wiktor Kaczorowski (2001)
Bartosz Snopczyński (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza
Kacper Ważny (2004) - transfer do Wisłoki Dębica
Radosław Dąbrowski (2004) - wypożyczenie do Błażowianki Błażowa
Kacper Myszogląd (2003) - transfer do Stali Stalowa Wola
Błażej Szczepanek (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Miedzi Legnica
Kacper Durda (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do SK Bischofshofen

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Przemysław Pęksa 2002 9 90 90 90 0 90 90 90 90 90 90 810 0 0
Dominik Marczuk 2003 7 90 69 90 90 90 90 90 0 0 0 609 0 0
Kacper Sadłocha 2002 10 33 21 20 8 67 9 10 25 27 1 221 0 0
Franciszek Polowiec 2003 3 0 0 0 0 0 0 0 90 71 90 251 0 0
Igor Ławrynowicz 2003 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0


WISŁA KRAKÓW

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Mikołaj Biegański (2002)
Jakub Krzyżanowski (2006)
Jakub Niewiadomski (2002) - transfer z Lecha Poznań
Kacper Skrobański (2004)
Sławomir Chmiel (2002) - powrót z wypożyczenia do Hutnika Kraków
Kacper Duda (2004) - powrót z wypożyczenia do Garbarni Kraków
Piotr Starzyński (2004)
Wiktor Szywacz (2002) - powrót z wypożyczenia do Garbarni Kraków
Bartosz Talar (2002) - transfer z Olympique Lyon
Marcin Bartoń (2004)

Utraceni:
Daniel Hoyo-Kowalski (2003) - wypożyczenie do Wieczystej Kraków
Konrad Gruszkowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Dawid Szot (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Dorian Gądek (2004) - wypożyczenie do Garbarni Kraków
Mateusz Młyński (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Paweł Koncewicz-Żyłka (2003) - wypożyczenie do Wieczystej Kraków

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Mikołaj Biegański 2002 10 90 90 90 90 90 90 90 90 90 90 900 0 900
Kacper Duda 2004 9 73 76 83 77 56 36 83 15 87 0 586 0 0
Piotr Starzyński 2004 9 60 14 0 77 76 27 7 1 18 17 297 0 0
Wiktor Szywacz 2002 8 0 8 7 13 0 18 7 1 3 34 91 0 0
Bartosz Talar 2002 3 0 0 0 0 0 18 0 0 18 73 109 0 0
Jakub Niewiadomski 2002 2 0 0 0 0 0 0 1 68 0 0 69 0 0
Marcin Bartoń 2004 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0
Kacper Skrobański 2004 1 0 0 0 0 0 0 0 0 45 0 45 0 0


ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Kacper Siuta (2005)
Filip Borowski (2003)
Maksym Niemiec (2003) - powrót z wypożyczenia do Odry Wodzisław
Kacper Smoleń (2002)
Michał Barć (2003)
Bartosz Chęciński (2004)
Adrian Troć (2003)
Igor Dziedzic (2005)
Mateusz Ziółkowski (2003) - wypożyczenie z Górnika Zabrze
Antoni Kulawiak (2005)

Utraceni:
Szymon Frankowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Jakub Kaczmarek (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Mateusz Popczyk (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Nikolas Korzeniecki (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Radomiaka Radom
Patryk Mociak (2002) - wypożyczenie do Odry Wodzisław
Kamil Bielikow (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Zagłębia Lubin
Wojciech Kamiński (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Piasta Gliwice

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Maksym Niemiec 2003 4 60 62 73 45 0 0 0 0 0 0 240 0 0
Mateusz Ziółkowski 2003 6 30 0 17 0 0 17 0 90 66 45 265 0 0
Filip Borowski 2003 8 0 28 5 45 90 80 22 0 24 45 339 0 0



Kilka słów na koniec...

Powyższy ranking powstał w oparciu o dane gromadzone na portalu 90minut.pl, zatem nie należy go traktować jako oficjalnego zestawienia prowadzonego przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Czy Wisła upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu? Klasyfikacja Pro Junior System po 10. kolejce Fortuna 1 Ligi Czy Wisła upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu? Klasyfikacja Pro Junior System po 10. kolejce Fortuna 1 Ligi Reviewed by Bartosz Urban on 15.09.2022 Rating: 5

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.