Czy krakowski peleton doścignie Olimpię? Klasyfikacja Pro Junior System po 12. kolejce eWinner 2 Ligi

Jakub Branecki<br><br>fot. Olimpia Elbląg / zksolimpia.pl<br><br>graf. Bartosz Urban

Po 12 niepełnych kolejkach eWinner 2 Ligi Olimpia Elbląg zdołała wypracować wyraźną przewagę nad resztą stawki w klasyfikacji Pro Junior System. Czy sprawdzi się przedsezonowa prognoza o końcowym zwycięstwie elblążan, a może do rywalizacji włączy się jeszcze inny zespół?


Spis treści


Podsumowanie

Nie od dziś wiemy, że znaczącym handicapem w rywalizacji o czołowe miejsca w Pro Junior System jest regularna gra wychowanków, którzy są punktowani podwójnie. Pod tym względem obok ekip rezerw Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin najlepiej prezentuje się Olimpia Elbląg, w której szeregach minimalne kryteria programu zdołało spełnić już trzech zawodników o wspomnianym statusie: Łukasz Sarnowski, Marcin Czernis oraz Jakub Branecki.

Podobnie jak na wyższych poziomach rozgrywkowych, tak i w eWinner 2 Lidze, na czołowych miejscach plasują się krakowskie kluby. Siła zarówno Hutnika, jak i Garbarni tkwi w dużej liczbie występujących młodzieżowców, co w ostatecznym rozrachunku z pewnością przełoży się na pozycję lepiej premiowaną finansowo.

Po dotąd rozegranych spotkaniach można prognozować, że poza wymienionymi zespołami w walkę o wyższe lokaty włączą się również KKS 1925 Kalisz, Pogoń Siedlce czy Znicz Pruszków. Warto też zaznaczyć, że w tegorocznych rozgrywkach nagrody będą wyjątkowo wysokie, ponieważ dodatkowy milion złotych w puli zostanie rozdzielony wyłącznie między 15 klubami.


Statystyki

Podczas 105 rozegranych meczów eWinner 2 Ligi szansę gry otrzymało 156 młodzieżowców. Łącznie spędzili oni na boisku 56825 minut. Nie jest zaskoczeniem, iż najliczniejsza grupa zawodników młodzieżowych występuje w zespołach rezerw. Co ciekawe, w tym sezonie mieliśmy już okazję oglądać aż siedmiu przedstawicieli rocznika 2006: Wiktora Staszaka (KKS 1925 Kalisz), Mykytę Wasina (Polonia Warszawa), Karola Borysa (Śląsk II Wrocław), Michała Matysa (Zagłębie II Lubin), Patryka Olejnika, Mateusza Mędralę oraz Oskara Tomczyka (wszyscy Lech II Poznań). Ex aequo najskuteczniejszymi młodzieżowcami są Szymon Gołuch (GKS Jastrzębie) i Bartosz Zynek (Radunia Stężyca), którzy do tej pory zdobyli po pięć bramek.


Młodzieżowcy w poszczególnych klubach po 12 kolejkach eWinner 2 Ligi

Młodzieżowcy w poszczególnych klubach po 12 kolejkach eWinner 2 Ligi<br><br>Źródło: Opracowanie własne na podstawie 90minut.pl<br><br>graf. Bartosz Urban


Najskuteczniejsi młodzieżowcy w rozgrywkach eWinner 2 Ligi 2022/23

Zawodnik Klub Gole
Szymon Gołuch GKS Jastrzębie
Bartosz Zynek Radunia Stężyca
Kamil Kort Kotwica Kołobrzeg
Filip Wilak Lech II Poznań
Mikołaj Kosior Motor Lublin
Cezary Bujalski Pogoń Siedlce
Dominik Banach Wisła Puławy
Bartłomiej Kłudka Zagłębie II Lubin
Thomas Pranica Garbarnia Kraków
Leszek Jagodziński Motor Lublin
Jakub Branecki Olimpia Elbląg
Miłosz Kurowski Śląsk II Wrocław
Michał Szmigiel Śląsk II Wrocław
Damian Kołtański Wisła Puławy
Wojciech Szafranek Zagłębie II Lubin
Patryk Warczak Garbarnia Kraków
Daniel Szymczak GKS Jastrzębie
Mateusz Wysokiński KKS 1925 Kalisz
Radosław Tuleja Kotwica Kołobrzeg
Jakub Antczak Lech II Poznań
Maksym Czekała Lech II Poznań
Patryk Gogół Lech II Poznań
Norbert Pacławski Lech II Poznań
Łukasz Sarnowski Olimpia Elbląg
Krzysztof Koton Polonia Warszawa
Wojciech Jakubik Radunia Stężyca
Cezary Stańczyk Siarka Tarnobrzeg
Bartosz Florek Stomil Olsztyn
Adrian Bukowski Śląsk II Wrocław
Kacper Masiak Zagłębie II Lubin
Adam Ratajczyk Zagłębie II Lubin
Wiktor Nowak Znicz Pruszków
- Młodzieżowiec
- Wychowanek
- Gole zdobyte
- Gole samobójcze


Metodologia Pro Junior System i pula nagród

W myśl przepisów PZPN w meczach o mistrzostwo eWinner 2 Ligi kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej dwóch zawodników młodzieżowych. Młodzieżowcem definiuje się zawodnika posiadającego obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnika młodszego. W sezonie 2022/23 są to juniorzy urodzeni w 2002 roku i młodsi.

Z kolei dodatkowo premiowani są też wychowankowie, którzy są zarejestrowani w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

Zasady punktacji programu Pro Junior System<br><br>fot. PZPN / laczynaspilka.pl


Główne zasady:
Zawodnik musi rozegrać co najmniej 450 minut oraz 10 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej (te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie);
Każdy piłkarz wchodzący na boisko w dodatkowym czasie gry, niezależnie od liczby doliczonych minut, otrzymuje punkty jak za rozegranie jednej minuty regulaminowego czasu;
W sytuacji, gdy miejsce w klasyfikacji końcowej uprawniające do otrzymania nagrody finansowej zajmie klub zdegradowany ze względu na zajęcie miejsca spadkowego po zakończeniu sezonu rozgrywkowego, wartość przysługującej nagrody zostaje pomniejszona o 50%. Pozostałe środki zostaną przekazane Fundacji Piłkarstwa Polskiego na potrzeby realizacji projektów dedykowanych rozwojowi piłkarstwa polskiego;
Do klasyfikacji nie są wliczane mecze barażowe;
Do końcowej klasyfikacji są wliczane wyłącznie oficjalne mecze reprezentacji:
Reprezentacja A - wszystkie oficjalne mecze z pominięciem Ligi Narodów:
Eliminacje do mistrzostw Europy;
Mistrzostwa Europy;
Eliminacje do mistrzostw świata;
Mistrzostwa świata;
Reprezentacja U21 - mecze "o punkty":
Eliminacje do mistrzostw Europy U21;
Mistrzostwa Europy U21;
Reprezentacje młodzieżowe - mecze na turniejach finałowych:
Młodzieżowe mistrzostwa Europy U17 i U19;
Młodzieżowe mistrzostwa świata U17 i U20;
Na mocy uchwały z dnia 24 lipca 2020 r. całkowicie wykluczono drużyny rezerw z udziału w programie;

Łączna pula premii dla najlepszych drużyn eWinner 2 Ligi wynosi 5 milionów złotych. Dokładny podział nagród wygląda następująco:
1. 1,1 mln zł
2. 800 tys. zł
3. 700 tys. zł
4. 500 tys. zł
5. 400 tys. zł
6. 300 tys. zł
7. 200 tys. zł

Pozostała kwota w wysokości 1 miliona zł brutto zostanie rozdzielona pomiędzy wszystkich uczestników rozgrywek eWinner 2 Ligi w danym sezonie proporcjonalnie do liczby zdobytych punktów w klasyfikacji końcowej.


Klasyfikacja Pro Junior System


Klasyfikacja Pro Junior System po 12. kolejce eWinner 2 Ligi 2022/23<br><br>Źródło: Opracowanie własne na podstawie 90minut.pl<br><br>graf. Bartosz Urban

Szczegółowa punktacja klubów w programie Pro Junior System

- Młodzieżowiec
- Wychowanek
* - Brak informacji, czy bądź kiedy zawodnik osiągnął status wychowanka


GARBARNIA KRAKÓW

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Mateusz Bartusik (2004) - transfer z Górnika Zabrze
Damian Derenda (2003)
Patryk Warczak (2003)
Adrian Dziedzic (2003) - wypożyczenie z Górnika Zabrze
Karol Dziedzic (2005) - transfer z Unii Oświęcim
Dorian Gądek (2004) - wypożyczenie z Wisły Kraków
Mateusz Nowak (2003)
Cezary Polak (2003) - transfer z Escoli Varsovii Warszawa
Bartosz Seweryn (2004) - transfer z Wisły Kraków
Mateusz Grzybowski (2002)
Thomas Pranica (2002) - transfer z Górnika Zabrze
Tomasz Wilk (2004)
Jakub Sutor (2003)

Utraceni:
Dominik Kuc (2004) - wypożyczenie do Popradu Muszyna
Kacper Ciuruś (2004) - wypożyczenie do Unii Tarnów
Kacper Duda (2004) - zakończenie wypożyczenia z Wisły Kraków
Bartłomiej Niedzielski (2003) - transfer do Orła Ryczów
Jakub Kuczera (2003) - wypożyczenie do Odry Wodzisław
Wiktor Szywacz (2002) - zakończenie wypożyczenia z Wisły Kraków
Kacper Rogoziński (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Wisły Płock

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Patryk Warczak 2003 11 90 90 90 90 90 90 75 51 90 90 90 936 0 936
Mateusz Nowak 2003 10 61 61 67 90 45 0 71 90 77 63 90 715 0 715
Karol Dziedzic 2005 11 29 45 90 90 90 70 90 48 90 90 90 822 0 822
Thomas Pranica 2002 10 69 45 68 8 0 20 15 19 13 27 22 306 0 0
Jakub Sutor 2003 8 0 1 1 0 15 45 31 45 0 8 1 147 0 0
Cezary Polak 2003 3 0 0 0 0 89 0 45 0 16 0 0 150 0 0
Adrian Dziedzic 2003 6 0 0 0 0 45 56 59 45 0 63 10 278 0 0
Dorian Gądek 2004 5 0 0 0 0 0 0 19 42 13 27 90 191 0 0
Mateusz Bartusik 2004 4 0 0 0 0 0 0 0 90 90 90 90 360 0 0


GKS JASTRZĘBIE

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Jakub Maciejowski (2004)
Dominik Klimkiewicz (2004)
Filip Kozłowski (2003) - transfer ze Śląska Wrocław
Szymon Gołuch (2002) - transfer ze Spójni Landek
Krystian Kaczmarczyk (2004)
Jakub Kasperowicz (2002) - powrót z wypożyczenia do Pniówka Pawłowice
Miłosz Misala (2005)
Salvador Pryka (2002) - transfer z Czarnych Gorzyce
Daniel Szymczak (2004)
Natan Wysiński (2003) - wypożyczenie z Miedzi Legnica

Utraceni:
Mikołaj Reclaf (2003) - transfer do Piacenzy
Adam Fojcik (2003) - wypożyczenie do Odry Wodzisław
Łukasz Gajda (2003) - transfer do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza
Bartosz Neugebauer (2002) - zakończenie wypożyczenia z Górnika Zabrze
Filip Łukasik (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Bałtyku Gdynia

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Dominik Klimkiewicz 2004 6 65 0 0 58 0 0 0 45 70 66 90 0 394 0 0
Salvador Pryka 2002 4 25 0 0 1 0 11 0 0 6 0 0 0 43 0 0
Natan Wysiński 2003 12 45 45 86 59 69 16 10 45 20 72 68 61 596 0 596
Szymon Gołuch 2002 12 65 90 90 89 90 90 90 90 90 90 89 84 1047 0 1047
Daniel Szymczak 2004 9 25 45 4 31 21 74 80 0 0 0 22 29 331 0 0
Miłosz Misala 2005 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 6 7 0 0


GÓRNIK POLKOWICE

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Jakub Wojtas (2003)
Damian Makuch (2002)
Kacper Poczwardowski (2004)
Mateusz Gajda (2002) - powrót z wypożyczenia do Piasta Żmigród
Kacper Gościniarek (2002) - transfer z Legii Warszawa
Dorian Krakowski (2002)
Maciej Sowiński (2004)
Borys Leopold (2004)
Oskar Leopold (2004)

Utraceni:
Antoni Kozubal (2004) - zakończenie wypożyczenia z Lecha Poznań
Adam Mazurowski (2003) - transfer do Polonii Środa Śląska
Adrian Januszko (2002) - wypożyczenie do Prochowiczani Prochowice

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Kacper Poczwardowski 2004 9 90 16 90 55 45 90 0 90 34 0 0 9 519 0 0
Damian Makuch 2002 10 60 74 0 45 90 63 90 53 0 8 90 81 654 0 654
Kacper Gościniarek 2002 8 30 67 55 35 45 27 56 0 0 0 0 9 324 0 0
Mateusz Gajda 2002 8 0 23 35 45 0 0 34 0 90 82 7 18 334 0 0
Jakub Wojtas 2003 5 0 0 0 0 0 0 0 90 90 90 90 90 450 0 0
Oskar Leopold 2004 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 18 18 0 0


HUTNIK KRAKÓW

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Kacper Szewczyk (2003) - wypożyczenie z Wisły Kraków
Jacob Zagrodnik (2006)
Kamil Głogowski (2004) - transfer z Wisły Kraków
Jakub Marcinkowski (2003)
Patryk Nowakowski (2003) - transfer z Lechii Gdańsk
Damian Urban (2002) - wypożyczenie z Cracovii
Szymon Waligóra (2007)
Wiktor Zarzycki (2003) - wypożyczenie z Cracovii
Maciej Królikowski (2004)
Krystian Lelek (2003)
Samuel Łapczyński (2005)
Marcin Miechówka (2005)
Maksymilian Żmuda (2005)
Piotr Wójtowicz (2005)

Utraceni:
Kacper Andrzejewski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Maciej Góralski (2002) - wypożyczenie do Avii Świdnik
Miłosz Drąg (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Daniel Hoyo-Kowalski (2003) - zakończenie wypożyczenia z Wisły Kraków
Mikołaj Styrczula (2002) - transfer do Podhala Nowy Targ
Filip Becht (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Unii Skierniewice
Sławomir Chmiel (2002) - zakończenie wypożyczenia z Wisły Kraków
Jakub Wilczyński (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Arki Gdynia
Bartłomiej Frasik (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia ze Śląska Wrocław

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Kamil Głogowski 2004 8 90 90 90 90 1 90 0 45 0 0 0 90 586 0 0
Patryk Nowakowski 2003 10 11 45 10 0 90 24 79 45 45 20 14 0 383 0 0
Jakub Marcinkowski 2003 12 66 74 90 80 89 66 84 87 90 75 90 90 981 0 1962
Maciej Góralski 2002 1 24 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 24 0 0
Krystian Lelek 2003 7 50 16 0 0 45 10 0 0 0 14 23 45 203 0 0
Maciej Królikowski 2004 2 0 16 0 10 0 0 0 0 0 0 0 0 26 0 0
Kacper Szewczyk 2003 8 0 0 90 90 90 90 90 90 90 0 0 90 720 0 0
Damian Urban 2002 10 0 0 80 90 89 66 90 45 45 90 90 90 775 0 775
Wiktor Zarzycki 2003 4 0 0 0 0 0 0 0 45 45 15 76 0 181 0 0


KKS 1925 KALISZ

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Michał Stefaniak (2006)
Szymon Bora (2005)
Kacper Dudek (2004)
Kasjan Lipkowski (2003) - wypożyczenie z Arki Gdynia
Wiktor Smoliński (2004)
Kamil Koczy (2003)
Wojciech Maroszek (2006)
Patryk Soboczyński (2003) - wypożyczenie z Arki Gdynia
Wiktor Staszak (2006)
Mateusz Wysokiński (2002)
Wiktor Walczak (2002)

Utraceni:
Adam Zadka (2004) - transfer do Pogoni Nowe Skalmierzyce
Mateusz Baran (2003) - transfer do Ursusa Warszawa
Jakub Zachara (2004) - wypożyczenie do Pogoni Nowe Skalmierzyce
Jakub Staszak (2002) - transfer do Motoru Lublin
Szymon Czajor (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Cariny Gubin
Maurycy Przybył (2002) - transfer do Victorii Skarszew
Miłosz Matuszewski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Unii Janikowo
Karol Smajdor (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Daniel Kamiński (2001) - utrata statusu młodzieżowca

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Wiktor Smoliński 2004 9 90 90 90 90 90 90 90 0 0 90 90 810 0 0
Mateusz Wysokiński 2003 11 86 90 90 90 87 90 45 90 79 83 27 857 0 857
Kamil Koczy 2002 11 11 26 66 66 74 74 87 80 64 7 63 618 0 618
Kasjan Lipkowski 2003 8 0 0 8 2 90 21 3 90 90 45 0 349 0 0
Patryk Soboczyński 2003 4 0 0 0 2 3 0 6 0 7 0 0 18 0 0
Wiktor Staszak 2006 4 0 0 0 9 0 5 0 10 11 0 0 35 0 0
Kacper Dudek 2004 2 0 0 0 0 3 0 1 0 0 0 0 4 0 0

UWAGA: Według portalu Łączy Nas Piłka Kacper Dudek zaczął punktować jako wychowanek od 8. kolejki.


KOTWICA KOŁOBRZEG

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Miłosz Garstkiewicz (2003) - transfer z Polonii Środa Wielkopolska
Oskar Kaźmierczak (2003)
Sebastian Szczytniewski (2003) - transfer z KS-u Kutno
Kamil Bartoś (2002)
Kamil Kort (2002) - wypożyczenie z Pogoni Szczecin
Radosław Tuleja (2003) - transfer z Lechii Gdańsk
Mateusz Jasiński (2003) - powrót z wypożyczenia do Olimpu Gościno

Utraceni:
Igor Martuszewski (2004) - transfer do Sokoła Kleczew
Oliver Barzyk (2004) - transfer do Astry Ustronie
Kacper Aleksiuk (2002) - transfer do Wybrzeża Rewal
Fabian Grzelka (2003) - zakończenie wypożyczenia z Pogoni Szczecin
Gabriel Szygenda (2001) - utrata statusu wychowanka oraz transfer do Gwardii Koszalin
Leszek Jagodziński (2002) - zakończenie wypożyczenia z Motoru Lublin
Mateusz Rościszewski (2001) - utrata statusu wychowanka oraz zakończenie wypożyczenia z Pogoni Szczecin

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Radosław Tuleja 2003 11 90 90 90 90 90 90 63 90 90 22 25 830 0 830
Kamil Kort 2002 11 80 64 66 81 63 26 27 59 90 80 90 726 0 726
Kamil Bartoś 2002 9 10 26 24 9 27 64 63 31 0 10 0 264 0 0
Sebastian Szczytniewski 2003 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 68 65 133 0 0


MOTOR LUBLIN

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Igor Bartnik (2005)
Paweł Budzyński (2003) - transfer ze Śląska Wrocław
Michał Furman (2002) - wypożyczenie z Sygnału Lublin
Szymon Chomicz (2003) - transfer z SMS-u Łódź
Jakub Lis (2002) - wypożyczenie z Pogoni Szczecin
Jakub Staszak (2002) - transfer z KKS-u Kalisz
Arkadiusz Bednarczyk (2002)
Leszek Jagodziński (2002) - powrót z wypożyczenia do Kotwicy Kołobrzeg
Mikołaj Kosior (2003)
Jakub Szuta (2002) - powrót z wypożyczenia do Tomasovii Tomaszów Lubelski
Przemysław Zbiciak (2002)

Utraceni:
Bartosz Zbiciak (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Piotr Kusiński (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Damian Sędzikowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Jakub Świeciński (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Bartłomiej Kafel (2003) - wypożyczenie do ŁKS-u Łagów
Bartosz Janiszek (2002) - wypożyczenie do Chełmianki Chełm
Cezary Polak (2003) - zakończenie wypożyczenia z Escoli Varsovia
Michał Lach (2002) - transfer do Orląt Radzyń Podlaski
Adrian Dudziński (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Unii Skierniewice
Sebastian Rak (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz wypożyczenie do Lublinianki Lublin

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Michał Furman 2002 4 90 90 0 0 0 0 0 0 90 90 0 0 360 0 0
Jakub Staszak 2002 8 74 62 0 17 35 0 0 20 48 88 13 0 357 0 0
Arkadiusz Bednarczyk 2002 1 0 28 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 28 0 0
Paweł Budzyński 2003 6 0 0 90 90 90 90 90 90 0 0 0 0 540 0 0
Leszek Jagodziński 2002 10 0 0 60 73 55 79 72 70 45 68 57 33 612 0 612
Jakub Lis 2002 3 0 0 30 0 0 0 0 0 0 2 0 13 45 0 0
Mikołaj Kosior 2003 7 0 0 0 0 0 11 18 45 45 22 90 77 308 0 0
Jakub Szuta 2002 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 22 13 57 92 0 0
Igor Bartnik 2005 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 90 0 90 0 0


OLIMPIA ELBLĄG

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Jan Lechowid (2004)
Łukasz Łęgowski (2003) - wypożyczenie z Pogoni Szczecin
Kacper Filipczyk (2003)
Łukasz Sarnowski (2003)
Marcin Czernis (2003)
Paweł Kazimierowski (2002)
Konrad Łabecki (2003)
Łukasz Pokrywka (2003)
Adrian Szantyr (2004)
Dawid Winiarski (2004)
Jakub Branecki (2003)
Dominik Kozera (2004)

Utraceni:
Dawid Wierzba (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Sebastian Milanowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Ariel Szymonowicz (2004) - wypożyczenie do DKS-u Dobre Miasto
Mateusz Dudek (2002) - zakończenie wypożyczenia ze Stali Mielec
Mariusz Bucio (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Mamr Giżycko

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Łukasz Sarnowski 2003 11 90 90 90 90 90 90 90 57 90 0 90 90 957 0 1914
Jakub Branecki 2003 11 29 0 15 30 66 70 17 90 36 75 16 10 454 0 908
Marcin Czernis 2003 11 80 90 75 68 90 90 73 90 87 0 90 90 923 0 1846
Dominik Kozera 2004 1 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 0 0
Konrad Łabecki 2003 2 0 0 0 0 7 0 0 0 0 90 0 0 97 0 0
Kacper Filipczyk 2003 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 15 0 0 15 0 0


POGOŃ SIEDLCE

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Maciej Kikolski (2004) - wypożyczenie z Legii Warszawa
Jakub Kowynia (2003) - transfer z Legii Warszawa
Przemysław Misiak (2003)
Szymon Mucha (2004)
Kacper Stankiewicz (2005)
Bartosz Wicenciak (2003)
Cezary Bujalski (2003)
Robert Prochownik (2002) - transfer z Widzewa Łódź
Tomasz Wiewiórka (2005)

Utraceni:
Maciej Kołoczek (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Mateusz Piotrowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Marcel Grochowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Dominik Leszczuk (2005) - wypożyczenie do Korony Kielce
Maciej Kiełkucki (2003) - transfer do Radomiaka Radom
Dawid Nojszewski (2002) - transfer do Podlasia Biała Podlaska
Kamil Rokosz (2002) - transfer do Talentu Warszawa
Wiktor Preuss (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Piasta Gliwice

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Maciej Kikolski 2004 9 90 90 90 90 90 90 90 90 0 0 90 810 0 0
Przemysław Misiak 2003 11 85 90 90 85 90 68 66 83 90 90 90 927 0 1197
Cezary Bujalski 2003 11 34 21 26 30 1 45 28 61 63 30 20 359 0 0
Robert Prochownik 2002 6 0 0 45 60 0 29 24 29 22 0 0 209 0 0
Bartosz Wicenciak 2003 4 0 0 0 5 0 0 0 0 5 80 45 135 0 0
Jakub Kowynia 2003 2 0 0 0 0 0 0 0 0 90 90 0 180 0 0

UWAGA: Według portalu Łączy Nas Piłka Przemysław Misiak zaczął punktować jako wychowanek od 9. kolejki.


POLONIA WARSZAWA

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Antoni Borkiewicz (2003)
Filip Arak (2003) - transfer ze Skry Częstochowa
Filip Balcewicz (2003) - wypożyczenie z Miedzi Legnica
Wojciech Chojczak (2004)
Eryk Mikołajewski (2002)
Bartosz Biedrzycki (2003) - transfer z MKS-u Polonii Warszawa
Krzysztof Koton (2003)
Junior Radziński (2003)

Utraceni:
Kacper Roguski (2003) - wypożyczenie do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki
Jakub Wyszkowski (2003) - wypożyczenie do Pogoni Grodzisk Mazowiecki
Kacper Koterwas (2002) - transfer do Błonianki Błonie
Bartosz Ziółko (2003) - wypożyczenie do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Dawid Keller (2003) - wypożyczenie do Pogoni Grodzisk Mazowiecki
Wiktor Niewiarowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz odejście z klubu

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Eryk Mikołajewski 2002 11 90 90 45 90 90 90 90 90 90 90 90 945 0 945
Krzysztof Koton 2003 10 90 77 90 90 90 0 45 24 90 90 90 776 0 776
Junior Radziński 2003 1 0 13 0 0 0 0 0 0 0 0 0 13 0 0
Filip Arak 2003 1 0 0 45 0 0 0 0 0 0 0 0 45 0 0
Bartosz Biedrzycki 2003 6 0 0 0 0 0 83 57 66 45 16 20 287 0 0
Mykyta Wasin 2006 1 0 0 0 0 0 7 0 0 0 0 0 7 0 0


RADUNIA STĘŻYCA

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Kacper Czajkowski (2002)
Wiktor Zaborowski (2005)
Filip Lipka (2005)
Adrian Rajski (2004)
Marcel Górski (2002) - transfer z Zagłębia Lubin
Wojciech Jakubik (2005)
Jakub Litwin (2003)
Filip Pawłowski (2004)
Adam Płotka (2005)
Nikodem Potrac (2003)
Bartosz Zynek (2002) - wypożyczenie z Wisły Płock

Utraceni:
Oskar Burzyński (2004) - transfer to KS-u Skorzewo
Jędrzej Głowiński (2003) - transfer do Bytovii Bytów
Jakub Witek (2002) - zakończenie wypożyczenia z Wisły Płock
Kuba Lizakowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Śląska Wrocław
Paweł Flis (2002) - transfer do Gedanii Gdańsk
Bartosz Kuźniarski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz odejście z klubu
Jan Kopania (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Cartusi Kartuzy
Michał Koszałka (2001) - utrata statusu młodzieżowca

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Bartosz Zynek 2002 10 90 90 90 90 82 90 89 90 68 28 0 0 807 0 807
Adam Płotka 2005 2 57 25 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 82 0 0
Nikodem Potrac 2003 6 33 0 90 0 21 45 19 0 0 0 45 0 253 0 0
Marcel Górski 2002 7 0 65 0 0 8 45 1 0 22 0 20 26 187 0 0
Kacper Czajkowski 2002 5 0 0 0 90 90 0 0 0 90 90 0 90 450 0 0
Filip Lipka 2005 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 0
Adrian Rajski 2004 4 0 0 0 0 0 0 71 45 0 9 45 0 170 0 0
Wojciech Jakubik 2005 4 0 0 0 0 0 0 0 45 0 62 70 64 241 0 0


SIARKA TARNOBRZEG

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Jakub Jędrychowski (2004)
Piotr Pietryga (2002)
Cezary Stańczyk (2003)
Kacper Zbyradowski (2004)
Wojciech Bieniarz (2004)
Krystian Furman (2004)
Filip Krempa (2004)
Kacper Sumara (2004) - transfer z MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne
Dawid Bałdyga (2003)
Dawid Orzechowski (2002) - powrót z wypożyczenia do Czarnych Połaniec

Utraceni:
Kacper Józefiak (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Daniel Wierucki (2004) - wypożyczenie do LKS-u Kwiatkowice
Kamil Jasiński (2005) - transfer do KP Starogard Gdański
Tomasz Skwarek (2003) - transfer do MKS-u Przasnysz
Leonard Zmarzlik (2003) - transfer do Pniówka Pawłowice Śląskie
Piotr Miszczuk (2003) - transfer do Talentu Warszawa
Maciej Kowal (2002) - transfer do Pogoni Szczecin
Hubert Podolak (2002) - transfer do Korony Rzeszów
Patryk Wdowiak (2002) - wypożyczenie do Avii Świdnik
Gabriel Skrzypek (2002) - transfer do Klimontowianki Klimontów

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Piotr Pietryga 2002 10 90 90 90 90 90 90 0 0 90 90 90 90 900 0 900
Cezary Stańczyk 2003 5 90 76 74 45 0 0 0 0 73 0 0 0 358 0 0
Wojciech Bieniarz 2004 10 69 60 27 0 0 72 90 80 17 90 90 90 685 0 1370
Dawid Bałdyga 2003 8 21 30 45 45 42 0 80 25 0 0 0 1 289 0 0
Krystian Furman 2004 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0
Filip Krempa 2004 3 0 0 0 0 0 21 10 90 0 0 0 0 121 0 0


STOMIL OLSZTYN

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Jakub Grzesiak (2003) - wypożyczenie z Górnika Zabrze
Jakub Mądrzyk (2003) - wypożyczenie z Rakowa Częstochowa
Igor Kośmicki (2002) - wypożyczenie z Korony Kielce
Filip Szabaciuk (2003)
Łukasz Borkowski (2003)
Mateusz Drabiszczak (2004)
Marek Niewiadomski (2002) - transfer z Lechii Gdańsk
Mateusz Sobotka (2004) - transfer z Sokoła Ostróda
Bartosz Florek (2004)

Utraceni:
Jakub Brdak (2004) - odejście z klubu
Filip Wójcik (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Mateusz Jońca (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Jakub Banul (2004) - wypożyczenie do Sokoła Ostróda
Michał Żukowski (2002) - wypożyczenie do GKS-u Wikielec
Jakub Kisiel (2003) - zakończenie wypożyczenia z Legii Warszawa
Kacper Tobiasz (2002) - zakończenie wypożyczenia z Legii Warszawa
Jakub Kanclerz (2002) - transfer do Olimpii Zambrów
Szymon Dowgiałło (2002) - wypożyczenie do Sokoła Ostróda
Krzysztof Toporkiewicz (2002) - zakończenie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok
Hubert Szramka (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Concordii Elbląg
Michał Sobieski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Mamr Giżycko

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Jakub Mądrzyk 2003 12 90 90 90 90 90 90 90 90 90 90 90 90 1080 0 1080
Szymon Dowgiałło 2002 2 45 45 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 90 0 0
Igor Kośmicki 2002 9 45 45 69 90 90 90 89 90 90 0 0 0 698 0 0
Bartosz Florek 2004 12 7 15 29 14 32 45 62 69 62 79 68 59 541 0 541
Marek Niewiadomski 2002 5 0 24 0 0 0 0 21 21 0 11 22 0 99 0 0
Mateusz Sobotka 2004 4 0 0 0 14 14 0 1 1 0 0 0 0 30 0 0
Filip Szabaciuk 2003 6 0 0 0 9 0 1 0 0 1 90 90 90 281 0 0


WISŁA PUŁAWY

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Albert Posiadała (2003) - wypożyczenie z Radomiaka Radom
Filip Rutz (2005) - transfer z FC Wrocław Academy
Jan Czapla (2005)
Radosław Turek (2002) - wypożyczenie z Korony Kielce
Dominik Banach (2002) - transfer z Radomiaka Radom
Leonard Brykowski (2005)
Adam Gałązka (2005)
Jakub Janiczek (2006) - wypożyczenie z Championu Warszawa
Mateusz Kaczmarek (2003)
Damian Kołtański (2003)- transfer z Lecha Poznań
Łukasz Mościcki (2002) - wypożyczenie z Wisły Płock
Oskar Przywara (2003) - transfer z GKS-u Bełchatów
Kacper Szymanek (2005)
Bartłomiej Wolski (2005)
Dawid Błasik (2003) - transfer z Rakowa Częstochowa
Jakub Wlaźlik (2005) - transfer z Pogoni Szczecin

Utraceni:
Jakub Konc (2003) - wypożyczenie do MKS-u Piaseczno
Karol Pawłowski (2004) - transfer do Żyrzyniaka Żyrzyn
Kacper Kondracki (2003) - zakończenie wypożyczenia z Wisły Płock
Kacper Kołotyło (2002) - wypożyczenie do Orląt Radzyń Podlaski
Borys Piotrowski (2002) - transfer do Podlasia Biała Podlaska
Jakub Figura (2002) - transfer do Orła Baniocha
Piotr Owczarzak (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do MKS-u Piaseczno
Jan Flak (2002) - zakończenie wypożyczenia z Górnika Zabrze
Krystian Bracik (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Cracovii
Piotr Lisowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Korony Kielce

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Mateusz Kaczmarek 2003 8 64 45 14 30 45 0 45 59 0 9 0 0 311 0 0
Radosław Turek 2002 1 26 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 26 0 0
Damian Kołtański 2003 9 90 68 76 60 0 45 45 0 0 72 62 1 519 0 0
Oskar Przywara 2003 7 0 54 90 90 90 45 0 0 0 18 28 0 415 0 0
Dominik Banach 2002 9 0 22 2 0 45 29 0 31 73 81 90 89 462 0 0
Albert Posiadała 2003 6 0 0 0 0 0 90 90 90 90 0 90 90 540 0 0
Łukasz Mościcki 2002 1 0 0 0 0 0 0 0 0 23 0 0 0 23 0 0


ZNICZ PRUSZKÓW

Młodzieżowcy kwalifikujący się do Pro Junior System:
Bartłomiej Górnaś (2005)
Jakub Grzegorzewski (2003) - transfer z Polonii Warszawa
Maksymilian Brejnak (2005)
Krzysztof Wingralek (2002) - wypożyczenie z Górnika Zabrze
Patryk Witasik (2003)
Dawid Barnowski (2002)
Kacper Flisiuk (2005)
Tymon Proczek (2003)
Korneliusz Krasuski (2003)
Filip Składowski (2005) - transfer z Championu Warszawa
Szymon Jannasz (2005)
Hubert Kobus (2004)
Krystian Matwiejczuk (2004)
Wiktor Nowak (2004)

Utraceni:
Jan Jurczak (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Kamil Niewiadomski (2001) - utrata statusu młodzieżowca
Adrian Olpiński (2003) - transfer do Pelikana Łowicz
Kacper Falkowski (2003) - transfer do Pelikana Łowicz
Bartosz Gralik (2002) - odejście z klubu
Gabor Grabowski (2002) - transfer do KTS-u Weszło
Jakub Górski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz transfer do Hutnika Warszawa
Michał Orzechowski (2001) - utrata statusu młodzieżowca oraz zakończenie wypożyczenia z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Kolejka
Zawodnik Rocznik Mecze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Łączny czas gry Rep. [min] Punkty
Dawid Barnowski 2002 12 75 90 90 89 90 90 90 89 90 90 90 90 1063 0 1063
Tymon Proczek 2003 12 15 70 77 70 62 63 16 89 80 64 67 45 718 0 1436
Krzysztof Wingralek 2002 4 90 0 13 0 9 9 0 0 0 0 0 0 121 0 0
Filip Składowski 2005 1 12 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 12 0 0
Wiktor Nowak 2004 10 0 20 0 20 28 27 90 22 40 26 23 45 341 0 0
Kacper Flisiuk 2005 3 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 12 14 0 0
Maksymilian Brejnak 2005 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1 0 0

UWAGA: Według portalu Łączy Nas Piłka Kacper Flisiuk zaczął punktować jako wychowanek od 10. kolejki.


Kilka słów na koniec...

Powyższy ranking powstał w oparciu o dane gromadzone na portalu 90minut.pl, zatem nie należy go traktować jako oficjalnego zestawienia prowadzonego przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Czy krakowski peleton doścignie Olimpię? Klasyfikacja Pro Junior System po 12. kolejce eWinner 2 Ligi Czy krakowski peleton doścignie Olimpię? Klasyfikacja Pro Junior System po 12. kolejce eWinner 2 Ligi Reviewed by Bartosz Urban on 28.09.2022 Rating: 5

Brak komentarzy:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.